Nawet jeśli często myjecie lodówkę wewnątrz, może się zdarzyć, że trzymacie w niej zapasy jedzenia o intensywnych zapachach, które się przenikają. W zamkniętym, wilgotnym wnętrzu miks aromatów może szybko zamienić się w nieprzyjemną woń. Jak zneutralizować taki lodówkowy "zapaszek"? Jest kilka popularnych sposobów, niewymagających żadnych środków chemicznych. Słyszeliście zapewne o użyciu w tym celu mielonej kawy, ale szkoda drogiego produktu, który po kilku dniach trzeba będzie wyrzucić. Polecamy wam dużo tańszą, a równie skuteczną metodę. 

Jak zneutralizować smród w lodówce?

Pozbędziecie się niemiłego zapachu z waszej lodówki, jeśli postawicie na dość oryginalny duet. Chodzi o wykorzystanie ryżu i soli. Wystarczy, że połączycie je ze sobą w proporcji 1:1 i położycie odrobinę tej mieszanki na każdej z półek, a nieprzyjemna woń szybko zniknie.

Odrobina ryżu i soli w lodówce dobrze wpłynie też na owoce oraz warzywa – dzięki temu pozostaną dłużej świeże i nie stracą swoich dobroczynnych dla naszego zdrowiawłaściwości. W ten sposób będą one przydatne do spożycia nawet przez cały tydzień, a więc z tego sprytnego triku płyną aż dwie korzyści.

Domowe sposoby na smród w lodówce

W jaki jeszcze sposób można sobie szybko poradzić z brzydkim zapachem, wydobywającym się z lodówki? Użyjcie do tego zwykłego octu – najlepszy będzie ten z białego wina spirytusowego. Wystarczy, że do miseczki lub filiżanki wlejecie ok.100 ml octu i wstawicie miseczkę z płynem do środka. Już po kilku godzinach, zapach octu zneutralizuje smród, wydobywający się z lodówki.

Dobrze sprawdzi się także wyczyszczenie lodówki sokiem z cytryny lub sodą. Te produkty w połączeniu z ciepłą wodą tworzą sprawdzoną mieszankę do pozbywania się niechcianej woni.

Jeśli chcecie odświeżyć wnętrze swojej lodówki, możecie włożyć do niej też kawałek jakiegoś owocu cytrusowego, np. pomarańczy lub cytryny. Dobrym sposobem jest również wykorzystanie samej jego skórki. Taki naturalny odświeżacz możecie trzymać w lodówce przez naprawdę długi czas.

Świetnie sprawdzą się także goździki, szczególnie te w całości – ta wonna przyprawa ma naturalne właściwości antybakteryjne i jest doskonałym pochłaniaczem wilgoci oraz smrodu.