Liście laurowe mają cenne i intensywnie działające olejki eteryczne. Substancje, które zawierają, działają na różnych polach. Z liści laurowych zrobicie zarówno syrop na kaszel, jak i herbatkę na trawienie czy balsam na obolałe mięśnie. Istnieje jednak jeszcze przynajmniej 1 użyteczne zastosowanie liścia laurowego w domu i wokół niego. I nie jest to ani laurowy, odkażający płyn do mycia podłóg, o którym już pisaliśmy, ani odżywka do kwiatów, ani pochłaniacz zapachów, czy wybielanie i odplamianie ubrań. Liście laurowe nie spodobają się szkodnikom, które odwiedzają domy - szczególnie w mniejszych miejscowościach. 

Liść laurowy w domu i wokół niego - do czego się przydaje?

Luty to prawie że przednówek wiosny. W domu i wokół niego, w tym w ogródkach i na działkach, pojawiać się będzie wkrótce coraz więcej nieproszonych lokatorów. Jeśli kiedykolwiek mieliście w domu „inwazję” mrówek lub innych owadów, na pewno wiecie, w czym problem. Na ogródkach działkowych, w altanach, spiżarniach, stodołach, szopach i domkach, często też rezydują myszy

Myszy i szczury żyjące na dziko pomagają zachować równowagę w środowisku. Zjadają spore ilości nasion chwastów i inne owady, które są szkodnikami na polach uprawnych. Jeśli jednak osiedlają się w domu lub wokół niego, potrafią gryźć różne domowe sprzęty i mościć sobie z nich gniazda. Takich dzikich lokatorów trzeba się pozbyć.

Kot rozwiązuje problem, ale tylko częściowo i nie wszyscy mają zwyczaj wypuszczać swojego pupila na łowy wokół obejścia. Jest to niewskazane szczególnie, jeśli mieszkacie w okolicy ruchliwej szosy. Mamy inne, zdecydowanie bardziej pokojowe rozwiązanie tego problemu. Myszy wyprowadzą się bez szemrania. Zdopinguje je do tego właśnie aromatyczny liść laurowy. Dla nich jest on wezwaniem na eksmisję. 

Liście laurowe na myszy - jak ich używać?

Liście laurowe pomogą wam się pozbyć myszy i przejąć teren z ich łapek. Rozkruszcie lub zmielcie garść liści laurowych i przesypcie je do bawełnianych (przewiewnych) woreczków. Woreczki rozłóżcie w miejscach, w których mogą pojawiać się myszy:

  • w kątach pomieszczeń
  • w stogach siana
  • na strychu
  • w spiżarni
  • w piwniczce
  • na działce
  • w okolicach koszy na śmieci
  • w pobliżu śmietnika, jeśli macie zbiorczy kontener

Miejsce ich bytowania rozpoznacie po charakterystycznych, niewielkich bobkach - odchodach.

Co 2-3 dni zmieniajcie woreczki - zapach z czasem będzie wietrzał, szczególnie w przeciągu. Zamykajcie też opakowania produktów w spiżarni - niestarannie zamknięte przyciągają gryzonie na żer.  Ten sam sposób pomoże też na karaluchy, muchy, wołki zbożowe, mrówki i komary.