Istnieje niejeden sprytny patent na użycie folii bąbelkowej w kuchni. Pisaliśmy już m.in. o folii bąbelkowej w lodówce, która przydaje się jako podkład do szuflady na warzywa i owoce. Zapobiega tam powstawaniu wilgoci. Co bardziej delikatne i miękkie warzywa czy owoce możecie owinąć delikatnie folią, zostawiając dopływ powietrza. Dzięki temu na dłużej zachowają świeżość. A co folia bąbelkowa miałaby robić w szafce? Sprawdźcie.

Folia bąbelkowa - sposób na ciszę i spokój

Jeśli macie w kuchni szafki, które głośno „chodzą”, na pewno wiele razy słyszeliście irytujące strzelanie i stukanie. Na pewno nieraz wyrwało was ono z błogiej drzemki. Głośne otwieranie kilkanaście razy dziennie, szczególnie przy starszych osobach lub dzieciach, może wyprowadzać je z równowagi lub ze snu. Jeśli chcecie zwiększyć swój komfort i szybko poczuć różnicę, wyłóżcie kawałkiem folii bąbelkowej spód szafek kuchennych i szufladę ze sztućcami. Dzięki temu ograniczycie denerwujące brzękanie. Głośne, „strzelające” szafki wygłuszycie też innym sposobem. 

Wytnijcie wąski pasek folii bąbelkowej i przyklejcie z 1 strony taśmę dwustronną lub kilka kawałeczków specjalnego lepca. Następnie przyklejcie ten pasek do miejsca, w którym drzwiczki lub szuflada zwykle łączy się po zamknięciu z resztą mebla. Dzięki temu, bez konieczności zamawiania nowych mebli, zyskacie szafki z domową „technologią” cichego zamykania. 

Folia bąbelkowa - zastosowanie w szafce kuchennej 

Folia bąbelkowa zabezpiecza nie tylko delikatne produkty w przesyłce. Ochroni też waszą cenną porcelanę i inne delikatne wyroby ceramiczne. Jeśli macie ich sporo, ale używacie tylko na specjalne okazje, obłóżcie naczynia o największej wartości sentymentalnej folią bąbelkową. Warstwa folii na dnie szuflady ze sztućcami i dodatkowymi akcesoriami zabezpieczy powierzchnię przed zarysowaniem

Spójrzcie na „bąble” nieco inaczej niż do tej pory i wykorzystajcie je w kuchni. Folia bąbelkowa zapewni wam spokój i odejmie stresu w kuchni, a przyjemne „pstrykanie” na odstresowanie to dodatkowy bonus