Kto kupuje przez internet, ten na pewno ma w domu sporo folii bąbelkowej i wie, ile tego materiału często ląduje w paczkach. Zamiast wyrzucać ją do śmieci, zróbcie z niej użytek. Bąble przydają się nie tylko w domu, ale też wokół niego - w ogrodzie i na działce, szczególnie teraz, na początku wiosny. Marzec i początek kwietnia to idealny moment na sprzątanie, zmiany w domu i odgracanie. Właśnie do tego przyda wam się folia z bąbelkami. Jeśli jest brudna, wystarczy przemyć ją gąbką i wysuszyć. Będzie służyć w domu do wielu zadań.

Jak używać folii bąbelkowej? Nietypowe domowe zastosowania

Prawdopodobnie każdy wie, jak używać folii bąbelkowej do pakowania przesyłek. Spójrzcie na nią w mniej konwencjonalny sposób i zachowajcie przynajmniej 1 dłuższy kawałek na później. Folia bąbelkowa przydaje się np. przy trzaskających szafkach w domu. Wystarczy podkleić nią od środka front zbyt głośnej szafki. Bąbelki wytłumią hałas.

Folia bąbelkowa zapewni wam też komfort podczas prac w ogrodzie. Narzędzia zwykle mają twarde rączki i trzonki. Gdy pracujecie już kilka godzin, dłonie, nawet w grubszych rękawicach, mogą zacząć boleć i pokryć się pęcherzami. Owińcie rączki narzędzi folią bąbelkową. Dzięki temu trzonki będą bardziej miękkie. 

Folia bąbelkowa sprawdzi się też do zabezpieczenia (ocieplenia) doniczek i pojemników z roślinami na balkonie, w ogrodzie czy na tarasie. Ma właściwości termoizolacyjne. Możecie nią więc owinąć również pojemnik z podgrzanym obiadem do pracy czy prowiantem na ciepło na wycieczkę. 

Bąble będą pomocne nie tylko w ogrodzie, ale też przy sprzątaniu domu, i to na co najmniej 2 różne sposoby. 

Folia bąbelkowa do mycia podłogi i nie tylko

Zanim nakryjecie końcówkę myjącą mopa ściereczką z mikrofibry, owińcie ją folią bąbelkową. Sprawi ona, że mop będzie lepiej przylegał do podłogi i lepiej chłonął brud. Nie będzie on się rozmazywać po całej czyszczonej powierzchni. Wyczyścicie podłogę bez smug, szczególnie w trudno dostępnych miejscach i kątach. Folię po takim sprzątaniu umyjcie mydłem, opłuczcie pod bieżącą wodą i osuszcie. Użyjecie jej również następnym razem.

W ten sam sposób możecie też postąpić przy myciu szafek kuchennych na zewnątrz i w środku. W sklepach dostępne są specjalne minimopy do mycia mebli. Folią możecie też po prostu owinąć dłoń, a następnie czyścić szafki ręcznie, ściereczką z mikrofibry. 

Za pomocą folii bąbelkowej wyczyścicie też szybciej mocno zabrudzone naczynia i sam zlew w kuchni. Kliknijcie poniżej i sprawdźcie, jak to zrobić.